http://www.asf.vet.ua/images/ahs_kaban.jpg       

                АФРИКАНСЬКА  ЧУМА  СВИНЕЙ  У ДИКІЙ ФАУНІ

 

    На сьогоднішній день спостерігається ускладнення ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні, в тому числі і у  Львівській області. Виникла реальна біологічна загроза  у  галузі   українського  свинарства,  останні  випадок  стався 05.02.2018 року, у Закарпатській області на території мисливських угідь  було виявлено труп дикого кабана. При дослідженні відібраних проб  біоматеріалу  було виявлено  ДНК  вірусу  АЧС.

     Частіше за все, ймовірним джерелом інфекції африканської чуми є дикий кабан. Саме у дикій фауні найбільший ризик занесення вірусу. Це відбувається через міграцію тварин, які є носіями захворювання. Для диких кабанів не існує кордонів, через що вірус постійно циркулює в дикій фауні, що і відмічається останнім часом в Україні." Там, де кількість диких кабанів  більше за норму, необхідно провести мисливським товариствам  депопуляцію та підтримувати її в межах норми."

     Зараження диких кабанів відбувається  шляхом безпосереднього контакту (від свині до свині), через грунт, птахів, комах.

    Африканська чума свиней характеризується  здебільшого гострим перебігом та проявляється лихоманкою, значними крововиливами, синюшністю, змертвінням шкіри, слизистими виділеннями з очей та носа, параліч тазових кінцівок, враженнями внутрішніх органів та високою смертністю .

  Люди АЧС не хворіють. Методів лікування та вакцинації не існує.

При виявленні трупу дикого кабана  слід негайно повідомляти ветеринарну службу Мостиського району за (тел.4-11-42).

        Тварина, яка добута на мисливстві, не має реалізовуватись, поки не буде результату дослідження. Тільки у випадку отримання негативних результатів лабораторних досліджень   на   АЧС   можливе   подальше    використання впольованих   туш.