Фото без опису   Фото без опису

 

 

Однакові адресні підходи при наданні державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям.

 

     22 липня 2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 632 „Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”. Відповідно до вищезазначеної постанови запроваджуються однакові адресні підходи при наданні державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям.

Для призначення вищезазначених допомог подаються такі документи:

-заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складені за формою, встановленою Мінсоцполітики;

-інформація про склад малозабезпеченої сім’ї заявника зазначається в декларації

А також для призначення допомоги одиноким матерям подається:

- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини або довідка про народження із зазначенням підстави для внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;

- копія свідоцтва про народження дитини.

Вищезазначені види допомог  не призначаються:

-у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійнотехнічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи;

-особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги здійснили купівлю або оплатили (одноразово) будь-які послуги  на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

- у власності сім’ї є друга квартира (будинок) ;

- у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

 

Якщо у складі сім?ї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається:

не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:

- у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;

- відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

  Вищезазначені допомоги за таких умов на наступний строк призначається не раніше ніж через шість місяців після завершення виплати такої допомоги;

На один шестимісячний період, якщо сім’я є багатодітною і звернулася за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям у липні ? грудні 2020 року.

На один шестимісячний період, якщо малозабезпечена сім’я є багатодітною або у складі малозабезпеченої сім?ї є одинока мати (одинокий батько), що не перебуває у шлюбі, і запис про батька (матір) такої дитини до Книги реєстрації народжень внесено в установленому порядку за вказівкою матері (батька), або мати (батько) у разі смерті одного з батьків і звернулася (звернувся) за призначенням державної соціальної допомоги у липні ? грудні 2020 року.

При цьому в програмі допомог залишаються особи, які здійснюють догляд за дітьми до досягнення ними трирічного (шестирічного) віку та хворими дітьми, яким не встановлено інвалідність; за особою з інвалідністю  І чи ІІ групи, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, за особами, які досягли 80-річного віку, особи, які надають соціальні послуги з догляду, багатодітні сім’ї, особи,які сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців, а при призначенні допомоги малозабезпеченим сім’ям ще одинокі матері.

Для призначення вищезазначених допомог доходи враховуються за шість місяців, а саме становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

З 1 липня 2020 р. призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк  таких виплат у березні — червні 2020 р., здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні — серпні 2020 р., призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року.