Фото без опису Фото без опису

Проект HELPMED.IN.UA допомагає лікарням

Представники мерії Судової Вишні прийняли активну участь у вебінарах, присвячених системі підтримки для лікарень HELPMED.IN.UA . Це система координації допомоги "знизу вгору" для лікарень, яка розпочинає роботу в Україні. На веб-сайті http://helpmed.in.ua/ можна буде знайти інформацію про конкретні потреби лікарень, які зареєструвались у системі. Надати допомогу досить просто, оскільки лікарні мають своїх координаторів, завдання яких - збирати продукти у підприємств чи приватних осіб та доставляти їх до лікарні. За допомогою системи можна впевнитись, що реальні потреби лікарні задовольняються і що подаровані засоби індивідуального захисту/продукти/товари будуть надходити туди, де вони найбільш необхідні.

Друга хвиля пандемії активно поширюється Європою та Україною,

нам відомо як протидіяти її поширенню через збереження соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту , але головне питання - як допомогти лікарням та лікарям справлятися з піковими навантаженнями, коли кожний лікар та медсестра, кожна секунда їх часу рятує людські життя, і лікарі та лікарні мусять бути забезпечені усім необхідним ?

Зрозуміло що у таких ситуаціях повинні бути задіяні зручні інноваційні технологічні рішення у поєднанні з тісною співпрацею громадянського суспільства, медичних установ та підприємців...

Вдалий досвід створення саме такої "Платформи співпраці" наших польских колег став основою проектної ініціативи helpmed.in.ua, яка була започаткована Познанським Університетом Економіки (Польща) разом з ГС HiTech Office Ukraine.

Цей невеликий але важливий українсько-польський проект передачі ноу-хау Платформи «підтримка_лікарень ".pl" в Україну розпочався у липні цього року .

Фінансує поект Польський фонд Challenge - спільно з програмою ПРООН в Європі та Центральній Азії та Міністерством закордонних справ Польщі.

Вдалий досвід створення саме такої "Платформи співпраці" наших польских колег став основою проектної ініціативи helpmed.in.ua, яка була започаткована Познанським Університетом Економіки (Польща) разом з Громадською спілкою HiTech Office Ukraine.

У кожного своя роль:

Лікарня формує список потреб згідно класифікатора потреб вбудованого у платформу. Це можуть бути засоби індивідуального захисту, антисептики, невелике медичне обладнання та матеріали, навіть поставка питної води та харчування для пацієнтів... Ці дані відразу стають доступними у системі для координаторів, та виводяться на електронну карту.

Дарувальник (це можуть бути громадяни або підприємства) , що територіально знаходяться у цьому місті/районі/області - реєструються у системі та підтверджують готовність надати лікарням те що вони потребують,

Координатори ( спеціально навчені волонтери, або громадські організації що опікуються лікарнями) - що також зареєстровані у системі , - зв'язуються з дарувальниками та лікарнями, реєструють допомогу в системі розподіляючи її по лікарням та забезпечують її доставаку та передачу лікарням.

Таким чином система розвантажує лікарів від господарських справ та значно посилює спроможності лікарень у лікуванні пацієнтів та забезпеченні їх усім необхідним

Цей проект є прикладом того що цифрові технології, міжнародна співпраця та взаємодія громадянського, державного та приватного сектору створює простір для ефективної протидії навіть таким потужним викликам як пандемія ковід.