ОХОРОНА ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ПЕРВОЦВІТІВ – СПРАВА КОЖНОГО!

Дата: 22.02.2021 23:00

ОХОРОНА ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ПЕРВОЦВІТІВ – СПРАВА КОЖНОГО!

Судововишнянська міська рада звертається до мешканців тереторіальної громади із закликом проявляти екологічну свідомість – не купувати, не продавати і просто не зривати весняних квітів. Це стане значним вкладом у збереження унікальної української природи.

На жаль, часто їх збирають, складаючи у букети напередодні весняних свят. Прикро, що на вулицях, ринках та трасах з’являться продавці червонокнижних весняних квітів.

Згідно чинного законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: “Про рослинний світ”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України”.

До Червонокнижних рослин Київської області віднесено: підсніжник складчастий, підсніжник звичайний (білосніжний), сон-трава, шафран сітчастий, цибуля ведмежа, вовчі ягоди пахучі, тюльпан дібровний, проліски дволиста та сибірська, ряст Маршала, ряст порожнистий та ущільнений, горицвіт весняний, конвалія.

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір первоцвітів знижує чисельність їх популяцій.

Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного угрупування, є їх невід’ємною частиною і потребують нашого захисту.

Закликаємо всіх небайдужих прислухатися до порад, а ще краще – до свого розуму і совісті, та активно підтримати зусилля для збереження нашого майбутнього та майбутнього наших дітей і всіх наступних поколінь.