Фото без опису
З метою реалізації права застрахованих осіб та потерпілих на виробництві на отримання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, повідомляємо про відновлення можливості проходження реабілітаційного лікування для працюючого населення після перенесених захворювань і травм у закладах санаторно - курортного типу України за рахунок коштів Фонду.
Разом з цим, задля дотримання заходів цивільного захисту в умовах воєнного стану рекомендуємо надавати перевагу санаторно-курортним закладам, що територіально максимально наближені до місця перебування осіб, які направляються на оздоровлення, та розташовані на територіях, на яких не ведуться активні бойові дії.
Пацієнти направляються на реабілітацію після закінчення гострого періоду захворювання та за наявності визначеної медичної потреби.
Механізм отримання реабілітації за кошти Фонду такий:
– після надання висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем лікувальний заклад повідомляє робочий орган Фонду про наявність на лікуванні особи, яка має покази для проходження відновного лікування;
– пацієнту надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам за профілем йогохвороби, і він самостійно вибирає санаторно-курортний заклад для проходження лікування;
– орган Фонду узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим;
– застрахована особа направляється до санаторно-курортного закладу на відновне лікування зі стаціонару лікарні;
– на час реабілітації пацієнту продовжується лікарняний листок, за яким Фондом фінансується допомога по тимчасовій втраті працездатності, аби компенсувати працівнику втрачений за час лікування заробіток.
Фонд соціального страхування України фінансує медичну реабілітацію за такими профілями:
– нейрореабілітація,
– м’язово-скелетна реабілітація,
– кардіо-пульмонарна реабілітація,
– медико-психологічна реабілітація учасників АТО,
– реабілітація після оперативних втручань на органах зору,
– реабілітація при порушенні перебігу вагітності,
– інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).
Вчасне відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів є запорукою швидшого відновлення після інсультів, інфарктів, операцій та інших важких станів. У чисельних випадках курс реабілітації дозволяє уникнути настання первинної інвалідності. А санаторно-курортне лікування дозволяє потерпілим на виробництві не допустити погіршення стану та оздоровити організм.
Отримати детальні консультації щодо можливості проходження відновного лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду застраховані особи району можуть за телефонами у Городоцькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області: (231) 30-439; (231) 32-128.
Також за вказаними телефонами можуть звертатися лікуючі лікарі, чиї пацієнти потребують продовження стаціонарного лікування на базі санаторно-курортних закладів.