За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області у вересні цього року буде проводитись осіння кампанія пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Вакцинацією буде охоплено територію площею 12,194 тис. км². Цю вакцину розповсюджуватимуть методом наземного розподілу. Вакцинація проводитиметься задля збереження стабільної та контрольованої епізоотичної ситуації зі сказу на території області.

Як свідчить досвід країн Європейського Союзу – лише пероральна імунізація гарантує створення стійкого імунного фону у диких м’ясоїдних тварин. Доведено, що найбільш ефективною моделлю кампаній з пероральної вакцинації є щорічний дворазовий захід навесні та восени упродовж 5-7 років поспіль. Систематичність проведення цих протиепізоотичних заходів дозволить суттєво знизити захворюваність тварин на сказ, а надалі звільнити територію Львівщини від нього.