Фото без опису

Повідомляємо Вас про обов’язковість сплати земельного податку та орендної плати за землю! 
Так, відповідно п. 14.1.72. Податкового кодексу України (ПКУ) земельний податок – це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів, окрім пільгових категорій населення визначених п. 281.1.ПКУ. 
Відповідно до ст. 281 п.281.1. Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються:

  • особи з інвалідністю першої і другої групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, згідно п.281.1 ст.281 ПКУ поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Згідно п.281.4. ст.281 ПКУ якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 цієї статті, станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених пунктом 281.2 цієї статті, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги (далі - заява про застосування пільги).
За несплату земельного податку Ви, в першу чергу, несете відповідальність перед Законом, а також  наносите збитки міському бюджету. 

Пам’ятайте, що від Вашого розуміння та дотримання вимог чинного законодавства залежать соціальні виплати, благоустрій громади, фінансування програм соціального захисту населення, утримування закладів освіти, культури та ін.. 

Квитанції на сплату податку можна отримати у Судововишнянській міській раді.

Оплату можна здійснити через відділення банків, АТ «Укрпошти», мобільні додатки та ттермінали самообслуговування.