Фото без опису В загальному по Україні , останнім часом  відмічається значний ріст  захворюваності  населення на грип  та ГРВІ .  Зокрема у Мостиському  районі  -   відмічається   незначний  ріст захворюваності  серед населення, перевищення епідпорогу немає.

Щорічно епідемічний сезон з грипу триває орієнтовно з жовтня по березень . У цей період є найбільший ризик заразитися небезпечним недугом.

      Грип – особливо агресивна респіраторно-вірусна інфекція, інкубаційний період якої триває від кількох годин до двох діб. Як правило, грип починається з короткочасного ознобу з наступним різким підвищенням температури до 38-39° С, потім з′являється загальна слабкість,  ломота у всьому тілі, сильний головний біль, біль при рухах очима. При важкому перебігу хвороби можливі носові та інші кровотечі, нудота, блювання, запаморочення, іноді втрата свідомості, марення, а у дітей навіть судоми, порушення дихання та інші. Лише через день-два  приєднуються  відчуття  дряпання  в  горлі,  закладення  носа,   потім  – нежить, біль у горлі, за грудьми, кашель, утруднене дихання. При проявах грипу не ставтеся легковажно до лікування. За це можна поплатитися не тільки здоров′ям. При появі найменших проявів грипу негайно вкладайтеся у ліжко, пийте чай з медом та лимоном і викликайте лікаря.

        Як не “підхопити” грип:– Загартовуйте організм. Загартована людина стійка до інфекційних захворювань, до коливань температури повітря, вологості, атмосферного тиску;-Зробіть щеплення проти грипу. Взагалі-то щеплення потрібно робити в кінці осені. Воно буде ефективне, якщо його зробити за два тижні, максимум – за місяць до початку епідемії, коли її офіційно ще не оголосили, але про хворобу вже говорять. Якщо ж із щепленням ви запізнились, краще тоді не робити її взагалі. І врахуйте – щеплення можна робити далеко не всім: воно може погіршити самопочуття алергіків, людей з виснаженою нервовою системою та слабким імунітетом. Перед щепленням необхідно перевірити наявність алергії на антибіотики та яєчний білок. Максимально скоротіть перебування в місцях скупчення людей – великі магазини, театри, громадський транспорт.

- Ідеальний захист – носити марлеву пов′язку.

- Не переохолоджуйтесь, інакше в організмі перестане вироблятися інтерферон – природні ліки проти грипу. Якщо ми навчимося тепло одягатися і не будемо переохолоджуватися, ймовірність захворіти знизиться в декілька разів.

- Коли хтось із родини захворіє, щоб інфекція не перекинулася на інших, важливо дотримуватись таких правил: хворого поселяють хоч би за занавіску, виділяють окремий посуд і рушники, двічі на день проводять вологе прибирання квартири з дезінфікуючими засобами .

Помилки, які ми робимо.

Перша: лікуємося під керівництвом реклами. Ліки, рекомендовані телебаченням, не погані, але проти грипу непридатні. Це симптоматичні препарати одноразового прийому, хоч і дуже дієві. Їх розробляли для бізнесменів, яким іноді не можна пропустити важливі переговори. Встав із постелі, проковтнув таблетку – і півдня тримаєшся.

Друга: лікуємося за порадою фармацевта. По-перше, він не лікар. По-друге, є шанс стати жертвою прихованої реклами, якою іноді займаються працівники аптек.

Третя: б′ємо по грипу антибіотиками. Розповсюджена помилка навіть серед лікарів. Такий хід тільки збільшує кількість ускладнень, адже антибіотик не діє на вірус. Але якщо пройшло п′ять – шість днів, а температура не знижується або підвищується, можливо, до вірусу приєдналась інфекція. Для того, щоб не трапилось запалення легень, пієлонефриту, гаймориту або інших непотрібних наслідків – без антибіотиків не обійтись. Самі антибіотики не застосовуйте, все рівно промахнетесь. Що застосовувати – скаже лише лікар.

Четверта і найнебезпечніша з усіх: намагаємось перехворіти грип на ногах.

Після одужання:-Вживайте вітамін С – він добре захищає від пост грипозної інтоксикації. Не забувайте також про настій шипшини або глоду, моркву, цибулю, часник.-Дітей бережіть найбільше: їх грип уражує набагато частіше, ніж дорослих.

- Після одужання не розпочинайте одразу активне життя. Необхідно мінімум два тижні уникати будь-яких фізичних та психічних навантажень.

- Не забувайте, що існує можливість захворіти знову. Пам′ятайте про профілактику!