Фото без опису

ОБЕРЕЖНО! ГРИП ПТИЦІ

      У сучасному світі грип є однією з небагатьох інфекцій які представляють серйозну загрозу для людства. Його вплив на птахівництво (знищення поголів’я птиці, накладення карантинних та інших обмежувальних заходів, заборона торгівлі, додаткові ветеринарно-санітарні заходи) призводить до суттєвих економічних збитків як в розвинених країнах, так і у країнах, що розвиваються.         Особливе місце грип займає як патоген небезпечний для здоров’я людини, здатний викликати пандемію з тяжкими наслідками. На сьогодні випадків передачі вірусу «пташиного грипу» від людини до людини виявлено не було.

     Нещодавно у Люблінському та Великопольському воєводствах Республіки Польща було виявлено пташиний грип, з початку року це вже четвертий випадок пташиного грипу підтверджено на фермі по вирощуванню 13 тисяч цесарок.

При виникненні пташиного грипу на всю територію району накладається карантин. В період дії карантину необхідно дотримуватися наступних правил:

 1. Все поголів’я домашньої птиці приватного сектору перевести на безвигульне утримання (утримувати птицю під замком під наглядом, в умовах, що виключають контактування домашньої птиці з іншою птицею).

 2. Не допускати сторонніх осіб в місця утримання птиці.

 3. Забороняється транспортування і переміщення птиці в період дії карантину.

 4. На період дії карантину слід утриматися від придбання нової птиці.

 5. Для здійснення догляду за домашньою птицею необхідно мати спеціально відведені для цієї мети одяг і взуття, при цьому категорично забороняється залишати межі домашнього господарства в цьому одязі і взутті.

 6. Проводити систематичну чистку, а в подальшому дезінфекцію приміщень, де утримується свійська птиця.

 7. Використовувати для годування птиці виключно безпечні корми, не закуповувати корми без гарантії їх безпеки.

 8. Корми для птахів зберігати в місцях, недоступних для синантропної і перелітної птиці (горобців, галок, голубів та ін.).

 9. Перед згодовуванням корми слід піддавати термічній обробці (проварювати, запарювати).

 10. Про всі факти захворювання або загибелі птиці слід негайно повідомляти у ветеринарну службу району та в адміністрацію населеного пункту.

 11. На вимогу представників ветеринарної служби району надавати домашню птицю для огляду і вакцинації.

 12. Дотримуватися правил особистої безпеки та гігієни.

 

 

 

Головний спеціаліст ГУ                                                 І.Санницький

Держпродспоживслужби у Львівській області.