Фото без опису

Повідомляємо, що у 2021 році в Україні зареєстрований спалах поліомієліту, ризик поширення якого на території країни оцінюється як високий через низькі показники охоплення імунізацією дитячого населення та прогалини у вакцинації.

Так, лише 73,3% дітей віком до 1 року отримали 3 дози обов’язкової вакцини проти поліомієліту (станом на 1 грудня 2021 року). Щоб вірус перестав поширюватися і було сформовано «колективний імунітет», щонайменше 95% дітей мають бути вакциновані. Це означає, що кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина в Україні зараз у небезпеці. У відповідь на спалах циркулюючого вакциноспорідненого поліомієліту тип 2, в країні розпочата кампанія імунізації проти поліомієліту дитячого населення до 6 років.

Враховуючи важкість хвороби поліомієлітом, яка спричиняє інвалідність і є небезпечною для життя, відсутністю специфічного лікування, профілактика є єдиним альтернативним методом попередження захворювання. Незважаючи на те, що вакцинація давно стала визнаним у всьому світі способом профілактики інфекційних захворювань, далеко не всі батьки ставляться до вакцинації без упередження. Насамперед немотивована відмова від щеплень свідчить про низьку культуру населення.

Одночасно повідомляємо, що відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні, діти у віці до 6 років повинні мати вакцинальний комплекс (4 дози) щеплень вакцинами для поліомієліту, з них 2 дози інактивованої та 2 дози оральної поліомієлітної вакцини. При досягненні дитини 6 та 14 років проводиться ревакцинація проти поліомієліту.

На сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих ВООЗ вакцин, щоб охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують.