Фото без опису

За останній рік ворог завдав непоправної шкоди навколишньому середовищу України.

Про це інформує Управління екології та природних ресурсів КМДА.

"Сьогодні особливо важливо відповідально ставитися до природи, не бути співучасниками екологічних злочинів. Тому маю величезне прохання до киян та гостей міста: не зривайте та не купуйте первоцвіти. З кожним роком цих рослин стає дедалі менше, і одного дня підсніжники, проліски, сон-трава та інші рідкісні ранньоквітучі рослини можуть просто зникнути. Давайте будемо свідомими і не допустимо цього", - закликав начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

Первоцвіти належать до рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість з яких (підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо) занесені до Червоної книги України та охороняються законом.

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає змоги рослинам утворити насіння. Зривання декількох рослин первоцвіту призводить до знищення десятків насінин, які в майбутньому могли б дати нове покоління.

Масове знищення ранньовесняних рослин із метою продажу призводить до зменшення їхньої кількості в природі, а також загрожує повним їх знищенням. Нагадаємо, торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафом від 1700 до 3655 грн.